Sprawdź, jak w Counter-Strike rozwijać swoje umiejętności - poradnik

Podstawowa umiejętność - strzelanie w Counter-Strike

Trening celnego strzelania w Counter-Strike może zająć nam więcej niż chwilę. Wszystko przez charakterystyczną mechanikę wspierającą odrzut broni. Wszystkie pistolety i karabiny posiadają własne parametry. Strzelają z różną mocą, a także inaczej zachowują się na tych samych odległościach. Ponadto odrzut sprawia, że po strzale trudniej wrócić do wybranego punktu, a co jeśli przeciwnik biegnie i przez to ciągle zmienia się nasz cel?
Ćwiczenia strzelania i właściwego panowania nad bronią w CS:GO możemy nauczyć się podczas korzystania ze specjalnych map z tarczami. Taka forma treningu ułatwi nam również dobranie właściwej czułości myszy oraz wyrobi pamięć mięśniową, czyli automatyczne wykonywanie pewnych czynności.

Rzucaj granaty jak mistrz w Counter-Strike

Granaty są bronią używaną tylko w określonych sytuacjach. Ponadto korzystają z nich głównie osoby na wsparciu, co sprawia, że nie czujemy konieczności ćwiczenia się w tym kierunku. Błąd! Granaty mogą nam uratować życie, a także zwiększyć szansę na wygraną całej drużynie. Warto wiedzieć, że rzucamy nimi na trzy sposoby, a raczej odległości. Lewy przycisk myszy wypuści granat najbliżej nas. Środkowym rzucamy na średnią odległość, a prawy przycisk służy do najdłuższych rzutów. Podczas korzystania z granatów weźmy poprawkę na przeszkody - pamiętajmy, że broń odbija się od ścian i możemy oberwać rykoszetem.

Ćwicz wychylanie, kucanie i skakanie na specjalnych mapach CS:GO

Oprócz panowania nad bronią ważna jest jeszcze umiejętność zwinnego poruszania się samą postacią. Nie zapominajmy o wychylaniu się, co może pomóc uniknąć postrzeleniu przez przeciwnika, a także o kucaniu, ponieważ znacznie poprawia celność i zmniejsza odrzut. Niezbędną umiejętnością jest także skakanie, a szczególnie bunny hop. Jest to specjalna technika skoku zwiększająca szybkość naszej postaci. Podobnie jak w przypadku celności, zręczność możemy ćwiczyć na odpowiednio przygotowanych mapach. Znajdziemy je na serwerach CS:GO.