Poznaj kilka ciekawostek ze świata CS:GO, o których na pewno nie słyszałeś!

Kody źródłowe do CS:GO wyciekły do Internetu

W 2020 roku Internet obiegła szokująca wiadomość - wyciekł kod źródłowy gry Counter-Strike. Oznacza to, że społeczność będzie mogła o wiele łatwiej pracować nad cheatami do CS, a także pozna wszelkie niuanse silnika gry. Wyciek kodu umożliwia również ataki i ułatwia instalacje szkodliwego oprogramowania na komputerach graczy. Gigant Valve uspokaja fanów, że kod pochodził ze starej wersji gry z 2017 roku, a od tamtego czasu wyszło sporo aktualizacji. Gracze jednak zgodnie zauważyli, że w Counter-Strike nie zachodzi wiele zmian i wiele informacji może być dalej aktualnych. Warto mieć się na baczności.

Babcia grająca w Counter-Strike? Emeryci też mają swoją ligę!

Istnieją zawodowe drużyny Counter-Strike złożone jedynie z seniorów. Jedną z nich jest Silver Snipers, której średni wiek graczy przekracza 70 lat. Historia ekipy obiegła cały świat, a Ubisoft zaproponował nakręcenie filmu o ich niecodziennych zmaganiach. Pierwsze Mistrzostwa Świata Seniorów w CS:GO odbyły się w 2019 roku. Biorąc pod uwagę fakt, że średnia wieku społeczeństwa stale rośnie, prawdopodobnie w przyszłości takie zawody staną się dla nas codziennością.

Mapa z CS:GO przeniesiona do Fortnite

Społeczność jednej z najpopularniejszych strzelanek battle royale znana jest między innymi z tego, że w trybie kreatywnym tworzy małe dzieła sztuki. Zespół Team Evolve tym razem przeniósł całą mapę Dust 2 i udostępnił ją w Internecie za darmo. Lokacja została odwzorowana z dbałością o każdy szczegół. Możemy nawet zagrać ze znajomymi w podłożenie bomby i to na tych samych zasadach co w CS:GO.

Blokady cheaterów i pilnowanie społeczności

Counter Strike może pochwalić jednym z najbardziej zaawansowanych pakietów zabezpieczeń. Wszystko po to, żeby gracze nie musieli martwić się, że ktoś popsuje im zabawę i niesprawiedliwie zbierze wszystkie wygrane dla siebie. Rok 2020 miał być przełomowy pod względem dbania o społeczność. Tym razem Valve postanowiło blokować toksyczne zachowania. System ma sam wykrywać nietaktownych graczy i blokować możliwość korzystania z chatu. Kara będzie dezaktywować się dopiero po zdobyciu przez gracza ustalonej ilości punktów doświadczenia.