Pierwsza gra w Counter-Strike? Zobacz, co możesz poprawić!

Counter-Strike i dwie drużyny: terroryści i antyterroryści

Kluczowa wiadomość, która czasami umyka gdzieś na początku zabawy. W CS:GO do wyboru mamy dwie frakcje: terrorystów i antyterrorystów. Różnią się między sobą nie tylko ubraniem, ale także dostępem do broni i rolą w grze. Terroryści początkowo mają dostęp do nieco silniejszej broni, ponadto ich pierwsze zakupy kosztują mniej niż w przypadku drużyny przeciwnej. Antyterroryści nadrabiają większą celnością i poruszają się po mapach bardziej swobodnie - to ich rolą jest odbicie zakładników lub rozbrojenie podłożonej bomby. Mecz kończy się, kiedy któraś z drużyn spełni warunki wygranej lub upłynie czas przeznaczony na potyczkę.

Uważaj na ilość naboi w magazynku, inaczej zostaniesz z samym nożem

Większość popularnych strzelanek na rynku przyzwyczaiła nas do tego, że naboje w każdej chwili można uzupełnić lub konkretna broń posiada ich nieskończoną ilość. W Counter-Strike jest nieco inaczej. Do naszej dyspozycji dostajemy określoną ilość pocisków, które musimy sprytnie rozmieścić. Warto zastanowić się przed każdym strzałem, a w razie bliskiego starcia skorzystać z noża.

Podglądanie profesjonalistów pozwoli szybciej nauczyć się rozkładu map

Podczas mistrzostw mamy okazję obserwować jak grają profesjonaliści. Pamiętajmy jednak, że ich strategia zawsze dostosowana jest do umiejętności całej drużyny, a ich mecz to efekt ciężkich wielomiesięcznych ćwiczeń. Spróbujmy wyciągnąć z oglądanych potyczek jak najwięcej - zapamiętajmy rozkład mapy, charakterystyczne punkty i miejsca, gdzie warto przykampić.

Nie zapominaj o komunikacji z resztą drużyny

Counter-Strike jest grą zespołową. Oznacza to, że w pojedynkę nie jesteśmy w stanie wygrać gry. Miejmy to na uwadze podczas meczów i komunikujmy znajomym każdy ciekawy pomysł, a także nietypowe zachowanie przeciwnika - być może dzięki temu uda nam się szybko zaimprowizować pułapkę, która przesądzi o wyniku rozgrywki.